Střechy

Havarijní izolace střešních plášťů

Nepříjemné problémy vznikají, pokud zjistíme průsaky během nepříznivého počasí/ za deště, sněžení, krupobití/. K řešení havarijních izolací střešních plášťů využíváme materiálů vyvinutých speciálně k tomuto použití, které je možné aplikovat přímo za nepříznivého počasí na mokrý, popřípadě zatopený podklad /nikoliv zmrzlý/. Vytvrzují na vlhkých, mokrých podkladech. Dokáží ihned odstranit lokální problémy, materiály s vysokou průtažnosti  plněné polypropylénovými vlákny velice dobře odolávají vzniku praskli vlivem pnutí na střešních plochách.

Hydroizolace plochých, tvarovaných střech

K opravě, hydroizolaci plochých, různě tvarovaných a speciálních střešních povrchů je možné navrhnou v dnešní době velké množství technologií, které využívají již zmíněné a dlouhodobě používané materiály, nebo materiály nové generace. Není vždy jednoduché zvolit ten správný systém a postup, aby byla dosažena spokojenost zákazníka. K tomu využíváme dlouhodobé zkušenosti firmy z prostředí střešních hydroizolací.

Nejčastěji používané systémy pro hydroizolace střech:

Asfaltové pásy

Výběr krytin především plochých střech byl dříve omezen především na asfalt a asfaltové pásy z oxidovaného asfaltu. Tyto materiály mají několik nevýhod: špatná mechanická odolnost, tmavá barva materiálu a tudíž v letních měsících zahřátí materiálu na vysoké teploty, následná degradace, po čase ztráta pružnosti materiálu – vznik prasklin, oddělování spojů, které jsou počátkem pro zatékání do podkladu.

Voda vniknuvší do podkladu kondenzuje, vytváří vodní páru, která vzlíná a vytváří na střešní ploše tzv. „boule“, které jsou počátkem pro vznik nových prasklin.

Výhody: nízká cena, jednoduchá pokládka

Modifikované pásy

Asfaltové pásy vylepšené přidáním modifikačních přísad, které zajistí vyšší průtažnost materiálu a odolnost proti povětrnostním vlivům. Průtažnost se pohybuje okolo 50%. Modifikace způsobuje dobrou roztažnost, horší je již návratnost do původního stavu což způsobuje zvlnění podkladu a možnost vzniku kaluží v ploše, stahování jednotlivých pásů bez návratnosti do původního stavu a následná možnost vnikání vody do střešního pláště.

Výhody: dobrá cena, jednoduchá pokládka, dostupnost realizace

Alkydové a polyuretanové stěrky

Materiály na bázi alkydových a polyuretanových polymerů vulkanizují vzdušnou vlhkostí, nabízejí jednoduché řešení problémů na střechách.

Hlavní přednosti těchto materiálů

Izolace střech systémem hydroizolačních folií

Vhodný pro střechy jednoplášťové, dvouplášťová, větrané, nevětrané, s tepelně izolační vrstvou, sklonité, bezspádové, nepochozí, pochůzné atd. Folie mohou být kladeny na všechny běžné podklady

Užitné vlastnosti:

Opravy, hydroizolace světlíků a úžlabí